سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
اخبار پارسی بلاگ

بنام خدا
با سلام به کاربران عزیز پارسی بلاگ و تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان، گاه ضیافت الهی، به اطلاع هه دوستان می رسانیم که سیستم جدید ارسال و مدیریت نظرات وبلاگهای پارسی بلاگ پس از بیش از یک ماه تلاش شبانه روزی تیم فنی پارسی بلاگ، تکمیل و راه اندازی شد.

تغییرات ایجاد شده به شرح زیر است :

1- قبلاً هر نظر ارسالی، دو وضعیت می توانست داشته باشد: خصوصی و عمومی. از بخش مشخصات کاربری میتوانستید ارسال نظرات را بصورت پیش فرض خصوصی نمایید. اشکالی که وجود داشت این بود که تفکیکی بین نظراتی که نگارنده مایل است خصوصی باشد، با نظراتی که اجباراً و بصورت پیش فرض خصوصی بوده، وجود نداشت.

در سیستم جدید، هر نظر سه وضعیت می تواند داشته باشد : خصوصی، عمومی، تایید نشده. شما می توانید در بخش مشخصات کاربری، پیش فرض ارسال نظرات را "تایید نشده" تعیین کنید و کاربران همیشه میتوانند نظر خصوصی یا عمومی ارسال نمایند. شما در بخش مدیریت نظرات می توانید، وضعیتهای سه گانه هر نظر را به دلخواه خود تغییر بدهید. فقط نظراتی که عمومی باشند، برای کاربران عادی و موتورهای جستجو قابل رویت هستند.

2- قبلاً نظرات ارسالی در سه بخش مدیریت می شد:
الف) در وبلاگها، صفحه ارسال نظرات به ازای هر یادداشت باز می شد که در آن، با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور، امکان امضای الکترونیکی نظرات ارسالی توسط کاربران و نیز پاسخ به پیامها فراهم می شد.
ب) در بخش یادداشتها و پیامها، امکان حذف و یا خصوصی/عمومی کردن نظرات و یا ارسال پاسخ فراهم بود
ج) در صفحه خانگی، با لینک آخرین پیامها، امکان دسترسی و مدیریت بر آخرین نظراتی که برای کل وبلاگ (همه یادداشتها) ارسال شده بود، فراهم می آمد.

هم اینک هر سه بخش بالا با هم تلفیق شده و بصورت یک سیستم یکپارچه در آمده است. در صورتی که کاربر  از هر طریق (صفحه اصلی سایت، پیام رسان و ...) وارد سیستم شده (لاگین کرده)  باشد صفحه نظرات وبلاگها برایش متفاوت خواهد بود. اگر صفحه ای از نظرات وبلاگ خودش را باز کرده باشد، تمامی نظرات ارسالی شامل نظرات عمومی، خصوصی و تایید نشده را خواهد دید و میتواند بر آنها بصورت کامل مدیریت داشته باشد. اگر صفحه نظرات دیگر وبلاگها را باز کرده باشد، بدون اینکه نیاز به ورود مشخصات داشته باشد، می تواند برای دوستان خود نظر بگذارد و این نظرات با امضای الکترونیکی خواهند بود و علامت امضای الکترونیک بصورت مهر قرمز رنگ ، به معنای تضمین صحت مشخصات پیام گذارنده از طرف پارسی بلاگ، در گوشه سمت چپ نظر نمایان خواهد شد. علاوه بر آن آخرین 150 نظر ارسالی برای کل یادداشتهای وبلاگ هم از طریق صفحه خانگی، یا صفحه نظرات، قابل دستیابی و مدیریت خواهد بود.

3-امکان انتخاب تم رنگی برای صفحه نظرات (مانند پیام رسان) فراهم شده است. شما با انتخاب مربعهای رنگی بالای صفحه نظرات، می توانید تم رنگی خود را انتخاب کنید. تم رنگی بخش نظرات، با بخش پیام رسان یکسان است و انتخاب در هر کدام باعث تاثیر گذاشتن در هر دو می شود.

4-قبلاً نمایش تاریخ و مشخصات نظرات، بصورت مستقیم انجام می شد که برای سادگی و زیبایی بیشتر، از آیکونها و درج لینک در عنوان نظر استفاده شده است.

برای آشنایی بیشتر با این امکان جدید، به وبلاگ پشتیبانی فنی سایت مراجعه فرمایید.


موفق و پیروز باشید


اسلایدر